| Year | 2022 |
|---|---|
| Make | Jayco |
| Brand | Jayco |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 1UJBJ0BP9N14N0120 |
| Stock ID | 22-190 |
| Condition | New In Stock |
| UVW | 6,295 lbs |
| Dry Hitch | 850 lbs |
| CCC | 1,455 lbs |
| GVWR | 7,750 lbs |
| Length (ft,in) | 30'' 8" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 11'' 4" |
| Tanks (gal) | F:55.00 G:30.00 B:30.00 |
| Awnings (ft) | 1:20.00 2:0.00 3:0.00 |
| Bunks | Yes |
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
Great murphy bed with bunks, open floor plan. Priced below cost MUST GO!
The 2022 Jayco White Hawk 25MBH is a bunkhouse travel trailer with a front Murphy bed, side slide, and rear bunks, sleeping around 8, with specs including ~30.8 ft length, ~6,300-6,400 lbs dry weight, 7,750 lbs GVWR, 850 lbs hitch weight, 8' width, 11' 4 height, 55-gallon fresh water, and an outdoor kitchen with griddle. Key features include an arched ceiling, electric fireplace, U-dinette, and ample storage.
STILL HAS FACTORY WARRANTY !